Co je to pletení z papíru?

Pletení z papíru je méně známou technikou. Nemá tak dlouhou tradici jako jiná řemesla. To však neubírá na zajímavosti a vzhledu výsledných výrobků.
Pletení z papíru je hodně podobné pletení z proutí. Jediný rozdíl mezi papírovým a proutěným pletením je ten, že při papírovém se používá papír, resp. papírové ruličky, které jdou na sebe krásně napojit. Pletení je pak na stejném principu jako to z proutí.
Skvělé na této technice je, že je ekologická. Nemusíme používat čistý nový papír, ale můžeme použít třeba staré popsané sešity, přečtené noviny, časopisy a nebo vyřazené kancelářské papíry.
Pokud správně zvolíme papír, barvu či lak, tak výrobky budou téměř nerozeznatelné od těch z proutí. Po správném nalakování mají papírové výrobky oproti těm proutěným lepší vlastnosti. Např. mají menší lámavost.
Věcí, kterí můžeme pletením z papíru vytvořit, je celá řada. Např. dekorační výrobky jako jsou ozdoby na stromeček, květiny, pletený stromeček aj. Můžeme obplétat i láhve a udělat tak třeba krásný obal na víno :) Pletením z papírových ruliček můžeme vytvořit i koše a košíčky různých velikostí, květináče, chlebníky, ošatky na pečivo aj.
Je toho opravdu hodně a cokoliv, co nás napadne, můžeme pletením z papíru vytvořit. Vše je omezeno jen naší vlastní fantazií.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode